Lea Mändmets, Priit Kelder “Ürgema ja päiksetaat”

5,00 

Autorid: Lea Mändmets, Priit Kelder
Toimetaja: Maie Torim
Kujundaja: Joonas Rumvolt
Lehekülgi: 130
Formaat: pehmekaaneline 
Värvilisus: värviline
Mõõdud: 14,5 x 20,3 cm
ISBN: 9789949989478
Ilmumisaeg: 2019

Kategooriad: , ,

Värsikogumik „Ürgema ja Päiksetaat“ on järg Lea Mändmetsa luuleraamatule „Mullumuiste“ (ilmus 2017. a), mis pälvis Bernard Kangro nimelise kirjanduspreemia.

Autorid viivad lugeja mullumuisteaega, uude aastaringi rännakule. Ütlevad Ürgema ja Päiksetaat teineteisele rohkesti kallisõnu, vaatavad koos loodusimesid, kuulavad pesu laperdamist nööril, tantsivad lastega, kirjutavad luuletusi, vahustavad kogel-mogelit, teevad koduseid risti-rästi käike, laulavad unelaule ja seda kõike tasamahti, sallatledes.

Ürgema kui Päiksetaat on vardjad, kes hoiavad ja kaitsevad Ilma ülevust ja ilu. Seal, Ilmavallas, Mustajõe kaldal, asjatavad ka veel Taevataat, Murueit oma tütardega, Ritsikliblik, hall kodukass ja teised tavalised, aga olulised tegelased.

• • •

Võrumaal elava, aastakümneid eesti keele ja kirjanduse õpetajana töötanud Lea Mändmetsa sulest on varem ilmunud luulekogu „Ma pintsli otsa võtan maasikavärvi…” (2016) ja “Mullumuiste” (2017).

Priit Kelder (1945-2019) oli ajaloolane, filosoof, orientalist, idamaiste võitluskunstide õpetaja, õppejõud, Interpoli Eesti büroo direktor  ning siseministeeriumi asekantsler.  Ta on pävinud riigivapi V klassi teenetemärgi. Vahetult enne surma ilmus Priidu kultuurilooline romaan “LUGU”.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…