Mai Tõnisoo “Tüdruk, kes kukkus kaevu”

4,00 

Autor: Mai Tõnisoo
Toimetaja: Elo Tõnisoo
Kujundaja: Kaupo Torim
Lehekülgi: 166
Formaat: pehmekaaneline
Värvilisus: must-valge
Mõõdud: 13,5 x 20 cm
ISBN: 9789949989416
Ilmumisaeg: 2017

 

Kuulnud vanaisa käest väikesest tüdrukust, kes uppus kaevu, ei leia Mari enne rahu, kui on teada saanud, mis juhtus. Ent kõik, kes sellest loost midagi kuulnud, räägivad oma juttu. Omamoodi segavad vett ka naabripoiss Kent, kellest on ilmvõimatu sotti saada, ja nukk, mida Mari poleks tohtinudki leida. Algab teekond, mille käigus saab selgeks, et kõik pole sugugi nii, nagu pealtnäha paistab. Lugejale avaneb fantaasiarikas õuduslugu, mis on põimitud kokku nii autori lapsepõlvemälestusest kui kuuldud hirmujuttudest.

• • •

Mai Torim (2018. aastani Mai Tõnisoo) on õpetaja ja hinnatud tõlkija, kes on inglise ja hispaania keelest eesti keelde tõlkinud ligi nelikümmend raamatut.

„Tüdruk, kes kukkus kaevu“ on tema debüütromaan. See on põnev lugu, mis haarab lugeja kaasa ja kannustab raamatut käest panemata lõpuni lugema . Tõlgitud raamatutest on autor enda omasse noppinud oskuse lugu köitvalt ja haaravalt üles ehitada. Kuivõrd minategelane on neiu, võiks arvata, et see on noortekas, aga keskealise mehena nendin, et raamatut lugedes minu uudishimu aina kasvas ja kordagi ei tekkinud tunnet, et „jama“. (K. Torim)