Priit Kelder “Vanaisa, aa Vanaisa”

12,00 

Autor: Priit Kelder
Toimetaja: Leatar-Lea Kelder
Kujundaja: Joonas Rumvolt
Lehekülgi: 360
Formaat: kõvakaaneline
Värvilisus: värviline
Mõõdud: 14,5 x 20,4 cm
ISBN: 9789949744497
Ilmumisaeg: 2024

Priit Kelderi vestekogumik „Vanaisa, aa Vanaisa“ on  populaarteaduslik lüürilis-poeetiline teos, mis sobitub intellektuaalse mõttevahetuse harmoonilisse kõlakotta. Vanaisa ja tema lapselapse Olivia vestelusi kandev  teemaring on mitmekesine, harivalt ja õpetlikult rikkalik (nt ilu, tõde, ülevus, katarsis, nirvaana), hõlmates maailmavaatelisi filosoofia ajaloo ja tunnetusteoreetilisi aspekte.  Ei puudu Vanaisa ja pojatütre suhtlemisest ka igapäevased, eluolulised ja üldise kultuuritaseme  edendamise vooruslikud küljed.

• • •

Priit Kelder (1945-2019) oli ajaloolane, filosoof, rahvusvaheliselt tuntud orientalist ja idamaiste võitluskunstide õpetaja. Ta oli paljude kõrgkoolide õppejõud, aastail 1994-1997 Interpoli Eesti büroo direktor  ning hilisem siseministeeriumi asekantsler. Ta on pävinud riigivapi V klassi teenetemärgi.

Priit kirjutas: “Looming on pidev, lakkamatu, mõrkjas tantsisklemine hea-kurja vahemail, ja kõhklused ja rahuldusetunne on võrdsed paarilised iluloome kahevõitlustantsus.”
• • •
Vaata:
– Priit Kelderikultuuriajaloolist romaani “LUGU”, mille põhiteljeks on Õhtumaade-Hommikumaade filosoofia ja kultuuriloo kõrvutav võrdlusanalüüs.
– Priit Kelderi
ja Lea Mändmetsa ühisteost “Ürgema ja Päiksetaat”

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.